Produkte > NS > LM1117T-3.3
LM1117T-3.3 NS
LM1117.pdf
Hersteller: NS
09+
auf Bestellung 1068 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM1117T-3.3 NS
Description: IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-220-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Obsolete, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote LM1117T-3.3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM1117T-3.3 LM1117T-3.3 Hersteller : Texas Instruments LM1117.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Obsolete
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 10 mA