Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM185-1.2-MD8
LM185-1.2-MD8 Texas Instruments
lm185-1.2qml.pdf
Hersteller: Texas Instruments
V-Ref Precision 1.235V 20mA Die Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM185-1.2-MD8 Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 1.2V DIE, Tolerance: ±1%, Packaging: Tube, Package / Case: Die, Temperature Coefficient: 150ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Supplier Device Package: Die, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Noise - 10Hz to 10kHz: 60µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 20 µA, Current - Output: 30 mA.
Weitere Produktangebote LM185-1.2-MD8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM185-1.2-MD8 Hersteller : Texas Instruments lm185-1.2qml.pdf V-Ref Precision 1.235V 20mA Die Tube
Produkt ist nicht verfügbar
LM185-1.2-MD8 Hersteller : Texas Instruments lm185-1.2qml.pdf Description: IC VREF SHUNT 1.2V DIE
Tolerance: ±1%
Packaging: Tube
Package / Case: Die
Temperature Coefficient: 150ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package: Die
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Noise - 10Hz to 10kHz: 60µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 20 µA
Current - Output: 30 mA