Produkte > IC > IC AC/DC-Schaltregler > LM25005MH/NOPB
LM25005MH/NOPB
LM25005MH/NOPB
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25005
Produktcode: 91736
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC AC/DC-Schaltregler
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM25005MH/NOPB
  • DC/DC Converter IC
  • Voltage Regulator Type:Buck Switching
  • Input Voltage Primary Max:42V
  • Output Voltage Max:40V
  • Output Current Max:2.5A
  • Switching Frequency Max:500kHz
  • Supply Voltage Min:7V
  • Supply Voltage Max:42V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM25005MH/NOPB LM25005MH/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25005 Conv DC-DC 7V to 42V Step Down Single-Out 1.225V to 40V 2.5A 20-Pin HTSSOP EP Tube
auf Bestellung 73 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
auf Bestellung 219 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
auf Bestellung 219 Stücke:
LM25005MH/NOPB LM25005MH/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25005 Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A 20HTSSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 50kHz ~ 500kHz
Voltage - Input (Max): 42V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 20-HTSSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 37V
Voltage - Input (Min): 7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V
auf Bestellung 814 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
LM25005MH/NOPB LM25005MH/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25005 Switching Voltage Regulators 42V 2.5A STEP-DOWN S WITCHING REG A 926-LM25005MHX/NOPB
auf Bestellung 545 Stücke:
auf Bestellung 25 Stücke:
auf Bestellung 25 Stücke: