Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM25088MH-1EVAL
LM25088MH-1EVAL
LM25088MH-1EVAL Texas Instruments
snva383d.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: BOARD EVAL FOR LM25088MH-1
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 5.5V ~ 36V
Current - Output: 7A
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 250kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM25088
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM25088MH-1EVAL Texas Instruments
Description: BOARD EVAL FOR LM25088MH-1, Packaging: Box, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 5.5V ~ 36V, Current - Output: 7A, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 250kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM25088, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1, Non-Isolated.
Weitere Produktangebote LM25088MH-1EVAL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM25088MH-1EVAL Hersteller : Texas Instruments snva383d.pdf LM25088MH-1 DC to DC Controller 5V Output Evaluation Board