Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM25101AMX/NOPB
LM25101AMX/NOPB
LM25101AMX/NOPB TEXAS INSTRUMENTS
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101
Hersteller: TEXAS INSTRUMENTS
Category: MOSFET/IGBT drivers
Description: IC: driver; MOSFET half-bridge; SO8; -3÷3A; 120÷450mV; Ch: 2
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...125°C
Kind of integrated circuit: high-/low-side; MOSFET gate driver
Type of integrated circuit: driver
Case: SO8
Integrated circuit features: integrated bootstrap functionality; UVLO (UnderVoltage LockOut)
Topology: MOSFET half-bridge
Output current: -3...3A
Pulse fall time: 260ns
Impulse rise time: 430ns
Output voltage: 120...450mV
Number of channels: 2
Supply voltage: 9...14V DC
Kind of package: reel; tape
auf Bestellung 212 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM25101AMX/NOPB TEXAS INSTRUMENTS
Description: IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Voltage - Supply: 9V ~ 14V, Input Type: Non-Inverting, High Side Voltage - Max (Bootstrap): 100 V, Supplier Device Package: 8-SOIC, Rise / Fall Time (Typ): 430ns, 260ns, Channel Type: Independent, Driven Configuration: Half-Bridge, Number of Drivers: 2, Gate Type: MOSFET (N-Channel), Logic Voltage - VIL, VIH: 2.3V, -, Current - Peak Output (Source, Sink): 3A, 3A, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM25101AMX/NOPB LM25101AMX/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101 Gate Drivers MOSFET DRVRS OTHER I Cs A 595-LM25101AM/ A 595-LM25101AM/NOPB
auf Bestellung 1423 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LM25101AMX/NOPB LM25101AMX/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101 Description: IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Supply: 9V ~ 14V
Input Type: Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap): 100 V
Supplier Device Package: 8-SOIC
Rise / Fall Time (Typ): 430ns, 260ns
Channel Type: Independent
Driven Configuration: Half-Bridge
Number of Drivers: 2
Gate Type: MOSFET (N-Channel)
Logic Voltage - VIL, VIH: 2.3V, -
Current - Peak Output (Source, Sink): 3A, 3A
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2338 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
LM25101AMX/NOPB
Produktcode: 215807
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101 IC > IC andere
Produkt ist nicht verfügbar
LM25101AMX/NOPB LM25101AMX/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101 Driver 3A 2-OUT High Side/Low Side Half Brdg Non-Inv 8-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LM25101AMX/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm25101 Gate Drivers MOSFET DRVRS OTHER ICs Група товару: Мікросхеми драйверів MOSFET/IGBT Од. вим: шт
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 9V ~ 14V
Input Type: Non-Inverting
Channel Type: Independent
Number of Drivers: 2
Gate Type: MOSFET (N-Channel)