Produkte > MOTOROLA > LM2575D2T-015
LM2575D2T-015
LM2575D2T-015 Motorola
ONSMS15206-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Motorola
Description: IC REG BUCK 15V 1A D2PAK-5
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 52kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: D2PAK-5
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Part Status: Obsolete
auf Bestellung 3900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 279
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2575D2T-015 Motorola
Description: IC REG BUCK 15V 1A D2PAK-5, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 52kHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: D2PAK-5, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Part Status: Obsolete.