Produkte > NATIONAL SEMICONDUCTOR > LM2655MTCX-3.3
LM2655MTCX-3.3
LM2655MTCX-3.3 National Semiconductor
NATLS26431-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: National Semiconductor
Description: 2.5A, 345KHZ PDSO16
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz
Voltage - Input (Max): 14V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 275
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2655MTCX-3.3 National Semiconductor
Description: IC REG BUCK 3.3V 2.5A 16TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 300kHz, Voltage - Input (Max): 14V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Obsolete.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2655MTCX-3.3 Hersteller : National Semiconductor NATLS26431-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Conv DC-DC 4V to 14V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 2.5A 16-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 216
LM2655MTCX-3.3 Hersteller : NSC NATLS26431-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
auf Bestellung 800 Stücke:
LM2655MTCX-3.3 LM2655MTCX-3.3 Hersteller : Texas Instruments NATLS26431-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG BUCK 3.3V 2.5A 16TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2.5A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz
Voltage - Input (Max): 14V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4V