Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2678S-3.3
LM2678S-3.3
LM2678S-3.3 Texas Instruments
lm2678.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm2678
Hersteller: Texas Instruments
Conv DC-DC 8V to 40V Step Down Single-Out 3.3V 5A 8-Pin(7+Tab) TO-263 Tube
auf Bestellung 2691 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2678S-3.3 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 3.3V 5A DDPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 260kHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: DDPAK/TO-263-7, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2678S-3.3 LM2678S-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2678.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG BUCK 3.3V 5A DDPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 260kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: DDPAK/TO-263-7
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 2691 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 47
LM2678S-3.3 Hersteller : National Semiconductor lm2678.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm2678 Conv DC-DC 8V to 40V Step Down Single-Out 3.3V 5A 8-Pin(7+Tab) TO-263 Tube
auf Bestellung 170 Stücke:
Mindestbestellmenge: 59
LM2678S-3.3 Hersteller : NS lm2678.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm2678 09+
LM2678S-3.3 LM2678S-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm2678 Description: IC REG BUCK 3.3V 5A TO263
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 260kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-7)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 8V
Produkt ist nicht verfügbar
LM2678S-3.3 LM2678S-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2678.pdf?t.download=true&u=5oefqw suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm2678 Switching Voltage Regulators 8V to 40V, 5A SIMPLE SWITCHER® buck converter with high efficiency 7-DDPAK/TO-263 -40 to 125