Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2936HVBMA-3.3
LM2936HVBMA-3.3
LM2936HVBMA-3.3 Texas Instruments
lm2936.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 65
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2936HVBMA-3.3 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA 8-SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 15 µA, Voltage - Input (Max): 60V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Shutdown, Part Status: Not For New Designs, PSRR: 60dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 50mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 2.5 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2936HVBMA-3.3 LM2936HVBMA-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2936.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 65
LM2936HVBMA-3.3 Hersteller : NSC lm2936.pdf Positive Voltage Regulator w/ SD, HV, VLDO, 3.3V, 0.05A, 3%, 0.2V dropout   LM2936HVBMA-3.3 ST2936hvbma3.3
Anzahl je Verpackung: 5 Stücke
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 5
LM2936HVBMA-3.3 LM2936HVBMA-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2936.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA 8-SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 15 µA
Voltage - Input (Max): 60V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Shutdown
Part Status: Not For New Designs
PSRR: 60dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 50mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 2.5 mA