Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2936MP-3.3
LM2936MP-3.3
LM2936MP-3.3 Texas Instruments
lm2936.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 50MA SOT-223-4
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 15 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 60dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 50mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 2.5 mA
auf Bestellung 964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2936MP-3.3 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 3.3V 50MA SOT-223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 15 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 60dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 50mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 2.5 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2936MP-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2936.pdf Positive Voltage Regulator, VLDO, 3.3V, 0.05A, 2%, 0.2V dropout, -40?125°C LM2936MP-3.3/NOPB, LM2936MPX-3.3/NOPB LM2936MP-3.3 ST2936mp3.3
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
LM2936MP-3.3 LM2936MP-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2936.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LM2936MP-3.3 LM2936MP-3.3 Hersteller : Texas Instruments lm2936.pdf Description: IC REG LIN 3.3V 50MA SOT-223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
PSRR: 60dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 2.5 mA