Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2937IMP-10
LM2937IMP-10
LM2937IMP-10 Texas Instruments
LM2937.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 10V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2937IMP-10 Texas Instruments
Description: IC REG LIN 10V 500MA SOT-223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA, Protection Features: Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage, Current - Supply (Max): 20 mA.
Weitere Produktangebote LM2937IMP-10
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2937IMP-10 LM2937IMP-10 Hersteller : Texas Instruments LM2937.pdf Description: IC REG LIN 10V 500MA SOT-223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA
Protection Features: Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage
Current - Supply (Max): 20 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 20 mA