Produkte > NSC > LM2937IMP-12
LM2937IMP-12 NSC
LM2937.pdf
Hersteller: NSC
Positive Voltage Regulator, LDO, 12V, 0.4A, 5%, 0.5V dropout, -40?85°C   LM2937IMP-12 SOT223 ST2937imp12
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2937IMP-12 NSC
Description: IC REG LIN 12V 500MA SOT-223-4, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 12V, Part Status: Not For New Designs, Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA, Protection Features: Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage, Current - Supply (Max): 20 mA.
Weitere Produktangebote LM2937IMP-12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM2937IMP-12 LM2937IMP-12 Hersteller : Texas Instruments LM2937.pdf LDO Regulator Pos 12V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LM2937IMP-12 LM2937IMP-12 Hersteller : Texas Instruments LM2937.pdf Description: IC REG LIN 12V 500MA SOT-223-4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Part Status: Not For New Designs
Voltage Dropout (Max): 1V @ 500mA
Protection Features: Mirror-Image Insertion, Over Temperature, Short Circuit, Transient Voltage
Current - Supply (Max): 20 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 20 mA