Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S1512-IQC25-A2
LM3S1512-IQC25-A2
LM3S1512-IQC25-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1512
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Program Memory Size: 96KB (96K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 2x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Number of I/O: 58
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 1357 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S1512-IQC25-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 25MHz, Program Memory Size: 96KB (96K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 2x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Number of I/O: 58, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote LM3S1512-IQC25-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S1512-IQC25-A2 LM3S1512-IQC25-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1512 Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
RAM Size: 64K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Data Converters: A/D 2x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Number of I/O: 58
DigiKey Programmable: Verified
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S1512-IQC25-A2 LM3S1512-IQC25-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1512 ARM Microcontrollers - MCU Stellaris Cortex-M3 Fury 32-Bit ARM