Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S1608-IQC50-A2T
LM3S1608-IQC50-A2T
LM3S1608-IQC50-A2T Texas Instruments
lm3s1608.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S1608-IQC50-A2T Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Number of I/O: 52, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote LM3S1608-IQC50-A2T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S1608-IQC50-A2T LM3S1608-IQC50-A2T Hersteller : Texas Instruments lm3s1608.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V