Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S1960-IQC50-A2
LM3S1960-IQC50-A2
LM3S1960-IQC50-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1960
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Number of I/O: 60
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1242 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S1960-IQC50-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Number of I/O: 60, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S1960-IQC50-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S1960-IQC50-A2 LM3S1960-IQC50-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1960 Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
RAM Size: 64K x 8
Core Size: 32-Bit
Number of I/O: 60
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S1960-IQC50-A2 LM3S1960-IQC50-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s1960 ARM Microcontrollers - MCU Stellaris Cortex-M3 Fury 32-Bit ARM