Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S2110-IQC25-A2
LM3S2110-IQC25-A2
LM3S2110-IQC25-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s2110
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Number of I/O: 40
DigiKey Programmable: Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S2110-IQC25-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 25MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 16K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Number of I/O: 40, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote LM3S2110-IQC25-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S2110-IQC25-A2 LM3S2110-IQC25-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s2110 ARM Microcontrollers - MCU Stellaris Cortex M-3 CAN 10-Bit ADC