Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S2533-IQC50-A2
LM3S2533-IQC50-A2
LM3S2533-IQC50-A2 Texas Instruments
Stellaris_Brochure.pdf?keyMatch=LM3S1435&tisearch=Search-EN-Everything
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 96KB (96K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 3x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V