Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S2730-IBZ50-A2T
LM3S2730-IBZ50-A2T
LM3S2730-IBZ50-A2T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s2730
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: CANbus, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 60
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S2730-IBZ50-A2T Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: CANbus, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 60, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S2730-IBZ50-A2T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S2730-IBZ50-A2T LM3S2730-IBZ50-A2T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s2730 ARM Microcontrollers - MCU IC ARM CORTEX MCU