Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S3748-IQC50-A0
LM3S3748-IQC50-A0
LM3S3748-IQC50-A0 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s3748
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14)
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 61
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 272 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S3748-IQC50-A0 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 61, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote LM3S3748-IQC50-A0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S3748-IQC50-A0 LM3S3748-IQC50-A0 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s3748 ARM Microcontrollers - MCU ARM Cortex-M3 128K