Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S5632-IQR50-A0
LM3S5632-IQR50-A0
LM3S5632-IQR50-A0 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s5632
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 6x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10)
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 33
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S5632-IQR50-A0 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 64-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 6x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10), Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 33, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S5632-IQR50-A0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S5632-IQR50-A0 LM3S5632-IQR50-A0 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s5632 MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S5632-IQR50-A0 LM3S5632-IQR50-A0 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s5632 Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
RAM Size: 32K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Data Converters: A/D 6x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Number of I/O: 33
LM3S5632-IQR50-A0 LM3S5632-IQR50-A0 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s5632 ARM Microcontrollers - MCU ARM Cortex-M3 128K