Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S5P31-IQC80-C5
LM3S5P31-IQC80-C5
LM3S5P31-IQC80-C5 Texas Instruments
lm3s5p31
Hersteller: Texas Instruments
ARM Microcontrollers - MCU Stellaris MCU
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S5P31-IQC80-C5 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 100-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 24K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 16x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V, Connectivity: CANbus, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 100-LQFP (14x14), Number of I/O: 67, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S5P31-IQC80-C5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 24K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 16x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V