Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S5R31-IBZ80-C5
LM3S5R31-IBZ80-C5 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 48K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V
Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 67
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S5R31-IBZ80-C5 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 48K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 16x10b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 67, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S5R31-IBZ80-C5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S5R31-IBZ80-C5 Hersteller : Texas Instruments Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
RAM Size: 48K x 8
Core Size: 32-Bit