Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S611-EQN50-C2T
LM3S611-EQN50-C2T
LM3S611-EQN50-C2T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s611
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 48-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 48-LQFP (7x7)
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 45
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S611-EQN50-C2T Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 4x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 48-LQFP (7x7), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S611-EQN50-C2T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S611-EQN50-C2T LM3S611-EQN50-C2T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s611 Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
RAM Size: 8K x 8
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Number of I/O: 32
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S611-EQN50-C2T LM3S611-EQN50-C2T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s611 ARM Microcontrollers - MCU IC ARM Cortex-M3 MCU 32K, Ext Temp