Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S6420-IBZ25-A2
LM3S6420-IBZ25-A2
LM3S6420-IBZ25-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flm3s6420
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Program Memory Size: 96KB (96K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: Ethernet, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 46
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S6420-IBZ25-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 25MHz, Program Memory Size: 96KB (96K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: Ethernet, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 46, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S6420-IBZ25-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S6420-IBZ25-A2 LM3S6420-IBZ25-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s6420 ARM Microcontrollers - MCU IC ARM Cortex-M3 MCU 96K, Ind Temp