Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S818-IQN50-C2
LM3S818-IQN50-C2
LM3S818-IQN50-C2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s818
Hersteller: Texas Instruments
MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S818-IQN50-C2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 48-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 6x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 48-LQFP (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 30, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S818-IQN50-C2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S818-IQN50-C2 LM3S818-IQN50-C2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s818 MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 64KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S818-IQN50-C2 LM3S818-IQN50-C2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s818 Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 48-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 6x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 48-LQFP (7x7)
Part Status: Active
Number of I/O: 30
DigiKey Programmable: Not Verified
LM3S818-IQN50-C2 LM3S818-IQN50-C2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s818 ARM Microcontrollers - MCU STELLARIS ARM 818