Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S8738-IBZ50-A2
LM3S8738-IBZ50-A2
LM3S8738-IBZ50-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s8738
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V
Connectivity: CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 38
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S8738-IBZ50-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.25V ~ 2.75V, Connectivity: CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Part Status: Obsolete, Number of I/O: 38, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S8738-IBZ50-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S8738-IBZ50-A2 LM3S8738-IBZ50-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s8738 Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
RAM Size: 64K x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 38
Produkt ist nicht verfügbar
LM3S8738-IBZ50-A2 LM3S8738-IBZ50-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=26&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s8738 ARM Microcontrollers - MCU IC ARM Cortex-M3 MCU 128K, Ind Temp