Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S9D92-IBZ80-A2
LM3S9D92-IBZ80-A2
LM3S9D92-IBZ80-A2 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s9d92
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 96K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.235V ~ 1.365V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 65
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S9D92-IBZ80-A2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 512KB (512K x 8), RAM Size: 96K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 16x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.235V ~ 1.365V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 65, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LM3S9D92-IBZ80-A2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM3S9D92-IBZ80-A2 LM3S9D92-IBZ80-A2 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s9d92 ARM Microcontrollers - MCU Stellaris MCU