Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040A10IDCKR
LM4040A10IDCKR
LM4040A10IDCKR Texas Instruments
lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT
Hersteller: Texas Instruments
V-Ref Fixed 10V 15mA 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 1846 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040A10IDCKR Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.1% SC70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1%, Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Current - Cathode: 125 µA, Current - Output: 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4040A10IDCKR LM4040A10IDCKR Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT V-Ref Fixed 10V 15mA 5-Pin SC-70 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
LM4040A10IDCKR LM4040A10IDCKR Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Description: IC VREF SHUNT 0.1% SC70-5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±0.1%
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
Mindestbestellmenge: 170
LM4040A10IDCKR LM4040A10IDCKR Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Voltage References 10-V Prec Micropower Shunt .1% accuracy
auf Bestellung 752 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 15 mA
LM4040A10IDCKR LM4040A10IDCKR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Category: Reference voltage sources - circuits
Description: IC: voltage reference source; 10V; ±0.1%; SC70-5; reel,tape; 15mA
Type of integrated circuit: voltage reference source
Reference voltage: 10V
Tolerance: ±0.1%
Mounting: SMD
Case: SC70-5
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.05...10V
Kind of package: reel; tape
Maximum output current: 15mA