Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040C10IDBZT
LM4040C10IDBZT
LM4040C10IDBZT Texas Instruments
lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
Tolerance: ±0.5%
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
auf Bestellung 6500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 601
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040C10IDBZT Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 125 µA, Current - Output: 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4040C10IDBZT LM4040C10IDBZT Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.5%
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Part Status: Active
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
LM4040C10IDBZT LM4040C10IDBZT Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Voltage References 10-V Prec Micropower Shunt 0.5% accuracy
auf Bestellung 1407 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.5%
Current - Output: 15 mA
auf Bestellung 875 Stücke:
Mindestbestellmenge: 11
LM4040C10IDBZT LM4040C10IDBZT Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT V-Ref Precision 10V 15mA Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar