Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040C10IDBZTG4
LM4040C10IDBZTG4
LM4040C10IDBZTG4 Texas Instruments
slos456n.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3
Packaging: Bulk
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 489
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040C10IDBZTG4 Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3, Tolerance: ±0.5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - Cathode: 125 µA, Current - Output: 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4040C10IDBZTG4 LM4040C10IDBZTG4 Hersteller : Texas Instruments slos456n.pdf?t.download=true&u=5oefqw V-Ref Precision 10V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 439
auf Bestellung 163 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±0.5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Reference Type: Shunt
Current - Cathode: 125 µA
Current - Output: 15 mA