Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040CIM3X-2.5
LM4040CIM3X-2.5
LM4040CIM3X-2.5 Texas Instruments
LM4040-N%28-Q1%29_Rev2016.pdf
Hersteller: Texas Instruments
V-Ref Precision 2.5V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 1735 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 501
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040CIM3X-2.5 Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3, Tolerance: ±0.5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms, Current - Cathode: 65 µA, Current - Output: 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4040CIM3X-2.5 Hersteller : National Semiconductor LM4040-N%28-Q1%29_Rev2016.pdf V-Ref Precision 2.5V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 555
LM4040CIM3X2.5 Hersteller : NS
LM4040CIM3X-2.5 Hersteller : NSC LM4040-N%28-Q1%29_Rev2016.pdf SOT-23
Tolerance: ±0.5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Noise - 10Hz to 10kHz: 35µVrms
Current - Cathode: 65 µA
Current - Output: 15 mA