LM4040D10IDBZR Texas Instruments
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040D10IDBZR Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 1% SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 150ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 135 µA, Current - Output: 15 mA.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LM4040D10IDBZR | Hersteller : Texas Instruments |
V-Ref Precision 10V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 24000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
V-Ref Fixed 10V 15mA 3-Pin SOT-23 T/R |
Description: IC VREF SHUNT 1% SOT23-3Tolerance: ±1% Packaging: Bulk Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 150ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 10V Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 135 µA Current - Output: 15 mA |
Voltage References 10-V Prec Micropower Shunt 1% accuracy A 595-LM4040D10IDBZT |
Description: IC VREF SHUNT 1% SOT23-3Tolerance: ±1% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Temperature Coefficient: 150ppm/°C Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Reference Type: Shunt Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Supplier Device Package: SOT-23-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 10V Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms Part Status: Active Current - Cathode: 135 µA Current - Output: 15 mA |
auf Bestellung 5 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Джерело опорної напруги, Uref, В = 10, Точн., % = 1, I = 15 мА, TCVO, ppm/°C = 150, Тексп, °C = -40...+85,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: SOT-23-3 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 3000 Stücke |