Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040D10IDCKR
LM4040D10IDCKR
LM4040D10IDCKR Texas Instruments
lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 1% SC70-5
Packaging: Bulk
Tolerance: ±1%
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Temperature Coefficient: 150ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Current - Cathode: 135 µA
Current - Output: 15 mA
auf Bestellung 19500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 507
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4040D10IDCKR Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 1% SC70-5, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Temperature Coefficient: 150ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 10V, Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms, Current - Cathode: 135 µA, Current - Output: 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4040D10IDCKR LM4040D10IDCKR Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Voltage References 10-V Prec Micropower Shunt 1% accuracy
auf Bestellung 2127 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
LM4040D10IDCKR LM4040D10IDCKR Hersteller : Texas Instruments lm4040.pdf?ts=1725548576424&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FLM4040%253FkeyMatch%253DLM4040%2526tisearch%253Duniversal_search%2526usecase%253DGPN-ALT Description: IC VREF SHUNT 1% SC70-5
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Reference Type: Shunt
Current - Cathode: 135 µA
Current - Output: 15 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 15 mA