Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4040DIM3-10.0
LM4040DIM3-10.0
LM4040DIM3-10.0 Texas Instruments
NATLS11883-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Texas Instruments
Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 150ppm/°C
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 10V
Noise - 10Hz to 10kHz: 180µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 110 µA
Current - Output: 15 mA