Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4041B12IDBZR
LM4041B12IDBZR
LM4041B12IDBZR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c
Hersteller: Texas Instruments
V-Ref Fixed 1.225V 25mA Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 1184 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 613
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4041B12IDBZR Texas Instruments
Description: IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3, Tolerance: ±0.2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Reference Type: Shunt, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V, Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms, Part Status: Active, Current - Cathode: 80 µA, Current - Output: 12 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM4041B12IDBZR LM4041B12IDBZR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c V-Ref Fixed 1.225V 25mA Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 4184 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 173
LM4041B12IDBZR LM4041B12IDBZR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c Description: IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Tolerance: ±0.2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Reference Type: Shunt
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.225V
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 80 µA
Current - Output: 12 mA
Mindestbestellmenge: 3000
Tolerance: ±0.2%
Packaging: Bulk
Reference Type: Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Part Status: Active
Current - Cathode: 80 µA
Current - Output: 12 mA
Mindestbestellmenge: 482
Mindestbestellmenge: 357
Mindestbestellmenge: 357
Tolerance: ±0.2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Noise - 10Hz to 10kHz: 20µVrms
Current - Output: 12 mA
Mindestbestellmenge: 9
LM4041B12IDBZR LM4041B12IDBZR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c Voltage References 1.2-V Precision Mcrp wr Shunt .2% acc A A 595-LM4041B12IDBZT
Mindestbestellmenge: 2
LM4041B12IDBZR suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM4041B12IDBZR LM4041B12IDBZR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm4041c Category: Reference voltage sources - circuits
Description: IC: voltage reference source; 1.225V; ±0.2%; SOT23; reel,tape
Type of integrated circuit: voltage reference source
Reference voltage: 1.225V
Tolerance: ±0.2%
Mounting: SMD
Case: SOT23
Operating temperature: -40...85°C
Kind of package: reel; tape
Maximum output current: 25mA