LM43603PWP
LM43603PWP Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603
Hersteller: Texas Instruments
Switching Voltage Regulators Synchronous Buck Reg ulator A 595-LM4360 A 595-LM43603PWPR
auf Bestellung 5758 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM43603PWP Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 28V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM43603PWP LM43603PWP Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603 Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 28V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Active
auf Bestellung 2868 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LM43603PWP LM43603PWP Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603 Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 3A 16-Pin HTSSOP EP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM43603PWP Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603 IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт