Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM43603QPWPRQ1
LM43603QPWPRQ1
LM43603QPWPRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 28V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Not For New Designs
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1218 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM43603QPWPRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 28V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Not For New Designs, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote LM43603QPWPRQ1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM43603QPWPRQ1 LM43603QPWPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603-q1 Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 3A Automotive AEC-Q100 16-Pin HTSSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM43603QPWPRQ1 LM43603QPWPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Function: Step-Down
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 36V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 28V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
LM43603QPWPRQ1 LM43603QPWPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm43603-q1 Switching Voltage Regulators Automotive Qualified 3.5V to 36V, 3A Synchronous Step-Down Voltage Converter 16-HTSSOP -40 to 125