Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM5166EVM-C33A
LM5166EVM-C33A
LM5166EVM-C33A Texas Instruments
snvu544
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5166
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 4.5V ~ 65V
Current - Output: 500mA
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 200kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM5166
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM5166EVM-C33A Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5166, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 4.5V ~ 65V, Current - Output: 500mA, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 200kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM5166, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LM5166EVM-C33A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM5166EVM-C33A LM5166EVM-C33A Hersteller : Texas Instruments snvu544 LM5166 DC to DC Converter and Switching Regulator Chip 3.23V to 3.37V Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM5166EVM-C33A LM5166EVM-C33A Hersteller : Texas Instruments snvu544 Power Management IC Development Tools LM5166EVM-C33A 500MA