Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM53600MAEVM
LM53600MAEVM
LM53600MAEVM Texas Instruments
snau190.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.6V
Voltage - Input: 3.8V ~ 36V
Current - Output: 650mA
Frequency - Switching: 2.1MHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM53600-Q1
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM53600MAEVM Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.6V, Voltage - Input: 3.8V ~ 36V, Current - Output: 650mA, Frequency - Switching: 2.1MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM53600-Q1, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1, Non-Isolated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LM53600MAEVM LM53600MAEVM Hersteller : Texas Instruments snau190.pdf LM53600-Q1 DC to DC Converter and Switching Regulator Chip 3.6VDC Output Evaluation Board
auf Bestellung 3 Stücke: