Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM53601LQDSXTQ1
LM53601LQDSXTQ1
LM53601LQDSXTQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm53600-q1
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 5V 1A 10WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.1MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 10-WSON (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM53601LQDSXTQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 5V 1A 10WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.1MHz, Voltage - Input (Max): 36V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 10-WSON (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 3.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM53601LQDSXTQ1 LM53601LQDSXTQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm53600-q1 Description: IC REG BUCK 5V 1A 10WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.1MHz
Voltage - Input (Max): 36V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 3.8V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
LM53601LQDSXTQ1 LM53601LQDSXTQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm53600-q1 Switching Voltage Regulators Automotive 3.5-V to 36-V 1-A synchronou A 595-LM53601LQDSXRQ1
auf Bestellung 440 Stücke:
LM53601LQDSXTQ1 LM53601LQDSXTQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm53600-q1 Conv DC-DC 3.55V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 5V 1A 10-Pin WSON EP T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar