Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM536035EVM
LM536035EVM
LM536035EVM Texas Instruments
snvu470a.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM53635A
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 3.9V ~ 36V
Current - Output: 3A
Frequency - Switching: 2.1MHz