Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM53603AEVM
LM53603AEVM
LM53603AEVM Texas Instruments
snvu470a.pdf
Hersteller: Texas Instruments
LM53603A DC to DC Converter and Switching Regulator Chip Evaluation Board
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM53603AEVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM53603A, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.3V ~ 6V, Voltage - Input: 3.9V ~ 36V, Current - Output: 3A, Frequency - Switching: 2.1MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM53603A, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.3V ~ 6V
Voltage - Input: 3.9V ~ 36V
Current - Output: 3A
Frequency - Switching: 2.1MHz