Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM61460EVM-AS-400K
LM61460EVM-AS-400K
LM61460EVM-AS-400K Texas Instruments
snvu621
Hersteller: Texas Instruments
Power Management IC Development Tools
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM61460EVM-AS-400K Texas Instruments
Description: EVAL BOARD, Packaging: Box, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 3V ~ 36V, Current - Output: 6A, Frequency - Switching: 400kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM61460-Q1, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Contents: Board(s).
Weitere Produktangebote LM61460EVM-AS-400K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
LM61460EVM-AS-400K LM61460EVM-AS-400K Hersteller : Texas Instruments snvu621 Description: EVAL BOARD
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 3V ~ 36V
Current - Output: 6A
Frequency - Switching: 400kHz