Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM76003EVM-500K
LM76003EVM-500K
LM76003EVM-500K Texas Instruments
snvu562
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM76003
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: 3.5V ~ 60V
Current - Output: 3.5A
Frequency - Switching: 500kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM76003
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM76003EVM-500K Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM76003, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 3.3V, Voltage - Input: 3.5V ~ 60V, Current - Output: 3.5A, Frequency - Switching: 500kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM76003, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LM76003EVM-500K LM76003EVM-500K Hersteller : Texas Instruments snvu562 LM76003 DC to DC Converter and Switching Regulator Chip 3.3V/5V Output Evaluation Board
Produkt ist nicht verfügbar