Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM76005QRNPRQ1
LM76005QRNPRQ1
LM76005QRNPRQ1 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005-q1
Hersteller: Texas Instruments
Switching Voltage Regulators 3.5-V to 60-V 5-A s ynchronous voltage r
auf Bestellung 14644 Stücke:
Lieferzeit 94-98 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM76005QRNPRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 500kHz, Voltage - Input (Max): 60V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 57V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote LM76005QRNPRQ1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM76005QRNPRQ1 LM76005QRNPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005-q1 Conv DC-DC 3.5V to 60V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 57V 5A 30-Pin WQFN EP T/R Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM76005QRNPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005-q1 IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
LM76005QRNPRQ1 Hersteller : Texas Instruments lm76005-q1.pdf Імпульсний регульований понижуючий СН, Fпр. = 200...500 кГц, I = 5 А, Uвих, В = 1...57, Uвх, В = 3,5...60, К-сть вих. = 1, Тексп, °C = -40...+125,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: WFQFN-30 (Exp. Pad) Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
LM76005QRNPRQ1 LM76005QRNPRQ1 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005-q1 Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 500kHz
Voltage - Input (Max): 60V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 57V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 60V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 57V
Voltage - Input (Min): 3.5V