Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM76005RNPR
LM76005RNPR
LM76005RNPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005
Hersteller: Texas Instruments
Switching Voltage Regulators 3.5-V to 60-V 5-A s ynchronous step-down
auf Bestellung 17202 Stücke:
Lieferzeit 94-98 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM76005RNPR Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz ~ 500kHz, Voltage - Input (Max): 60V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 57V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LM76005RNPR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM76005RNPR LM76005RNPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005 Conv DC-DC 3.5V to 60V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 57V 5A Automotive 30-Pin WQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LM76005RNPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005 REG BUCK ADJ 5A 30WQFN Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
LM76005RNPR Hersteller : Texas Instruments lm76005.pdf Імпульсний регульований понижуючий СН, I = 5 А, Uвих, В = 1...57, Uвх, В = 3,5...60, Тексп, °C = -40...+125,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: 30-WQFN Од. вим: шт
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
LM76005RNPR LM76005RNPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm76005 Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz ~ 500kHz
Voltage - Input (Max): 60V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 57V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Part Status: Active
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 60V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 57V
Voltage - Input (Min): 3.5V