Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM78L15ACM/NOPB
LM78L15ACM/NOPB
LM78L15ACM/NOPB Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l
Hersteller: Texas Instruments
Standard Regulator Pos 15V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 155
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM78L15ACM/NOPB Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8-SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3 mA, Voltage - Input (Max): 35V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Part Status: Active, PSRR: 51dB (120Hz), Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM78L15ACM/NOPB LM78L15ACM/NOPB Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; linear,fixed; 15V; 0.1A; SO8; SMD; tube; Ch: 1
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; linear
Voltage drop: 1.6V
Output voltage: 15V
Output current: 0.1A
Case: SO8
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Input voltage: 17.5...30V
Quantity in set/package: 95pcs.
auf Bestellung 104 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
LM78L15ACM/NOPB LM78L15ACM/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Linear Voltage Regulators 3-Terminal Pos Reg A 926-LM78L15ACMX/NOP A 926-LM78L15ACMX/NOPB
auf Bestellung 1503 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LM78L15ACM/NOPB LM78L15ACM/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Description: IC REG LINEAR 15V 100MA 8-SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3 mA
Voltage - Input (Max): 35V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
Part Status: Active
PSRR: 51dB (120Hz)
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 935 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
LM78L15ACM/NOPB LM78L15ACM/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Standard Regulator Pos 15V 0.1A 8-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 1 Stücke:
LM78L15ACM/NOPB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Positive Voltage Regulator; 100mA; 7V~30V; 15V; 5%; 0°C ~ 125°C; LM78L15ACM ST+15l acm
Anzahl je Verpackung: 25 Stücke
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 25
LM78L15ACM/NOPB Hersteller : NSC suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm78l Positive Voltage Regulator; 100mA; 7V~30V; 15V; 5%; 0°C ~ 125°C; LM78L15ACM ST+15l acm
auf Bestellung 95 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 25
Produkt ist nicht verfügbar