Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > LMLP06A6M100CTAR
LMLP06A6M100CTAR
LMLP06A6M100CTAR KYOCERA AVX Components
smd-powerinductors.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.235Ohm DCR 2424 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMLP06A6M100CTAR KYOCERA AVX Components
Description: FIXED IND 10UH 1A 235 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 235mOhm, Current - Saturation (Isat): 1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1 A.
Weitere Produktangebote LMLP06A6M100CTAR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LMLP06A6M100CTAR LMLP06A6M100CTAR Hersteller : KYOCERA AVX LMLPC.pdf Description: FIXED IND 10UH 1A 235 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 235mOhm
Current - Saturation (Isat): 1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1 A
Produkt ist nicht verfügbar
LMLP06A6M100CTAR LMLP06A6M100CTAR Hersteller : KYOCERA AVX LMLPC-3165535.pdf Power Inductors - SMD 10uH 20% 1A DCR=0.235Ohm 06A6