Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMR14006XDDCR
LMR14006XDDCR
LMR14006XDDCR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flmr14006
Hersteller: Texas Instruments
Conv DC-DC 4V to 40V Step Down Single-Out 0.8V to 30V 0.6A 6-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMR14006XDDCR Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.1MHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: SOT-23-THIN, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Output (Max): 38.4V, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.765V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LMR14006XDDCR LMR14006XDDCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flmr14006 Conv DC-DC 4V to 40V Step Down Single-Out 0.8V to 30V 0.6A 6-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 2628 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 92
Mindestbestellmenge: 92
LMR14006XDDCR LMR14006XDDCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flmr14006 Description: IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: SOT-23-THIN
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 38.4V
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.765V
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Output (Max): 38.4V
Voltage - Input (Min): 4V
Mindestbestellmenge: 5
LMR14006XDDCR LMR14006XDDCR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flmr14006 Switching Voltage Regulators Wide Vin 40V 600mA B uck Regulator A 595 A 595-LMR14006XDDCT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
LMR14006XDDCR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252Flmr14006 Category: Voltage regulators - DC/DC circuits
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40VDC; Uout: 0.8÷30VDC; 0.6A; SMD
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: DC/DC converter
Input voltage: 4...40V DC
Output voltage: 0.8...30V DC
Output current: 0.6A
Case: TSOT23-6
Mounting: SMD
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...150°C