Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LMR16006XEVM
LMR16006XEVM
LMR16006XEVM Texas Instruments
snvu449.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMR16006
Packaging: Box
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 6V ~ 60V
Current - Output: 600mA
Frequency - Switching: 700kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LMR16006
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LMR16006XEVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LMR16006, Packaging: Box, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 6V ~ 60V, Current - Output: 600mA, Frequency - Switching: 700kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LMR16006, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).